Česko vypadlo z 10 nejpopulárnějších zemí ruských turistů.

Česku se letos v top 10 nedaří. Ale i nejpopulárnější zimní destinace Rusů – Egypt, byla krátkodobě zaměněna za Izrael, Indii a Abcházii. Jaký je rozvoj v oblasti turistického ruchu […]

Česku se letos v top 10 nedaří. Ale i nejpopulárnější zimní destinace Rusů – Egypt, byla krátkodobě zaměněna za Izrael, Indii a Abcházii.

Jaký je rozvoj v oblasti turistického ruchu v Rusku? Zájem o dovolené se v listopadu ve srovnání s minulým měsícem snížil o 11,5 %. Meziročně o 15 %.

Kromě ekonomické situace je pokles způsoben rovněž říjnovým „uzavřením Egypta“, který byl nejčastějším místem zimního odpočinku ruských turistů. Navzdory tomu ale Egypt nadále zůstal nejpopulárnějším v četnosti vyhledávání (i když statistika ukazuje snížení o 36 % oproti září). Druhou nejvyhledávanější zemí bylo Turecko (+11,7 %), třetí Thajsko (+11,4 %), čtvrtou Vietnam (+16,2 %), páté je Finsko (+19 %).

Na šesté místo se nyní dostala Abcházie a to s rapidním nárůstem zájmu o celých 61 %. Zájem o Goa narostl o 34,6 %. Osmé místo patří Číně a deváté Finsku (+19 %). Na desátém místě se s poklesem 15,8 % umístila Itálie.

Česká republika z první desítky vypadla.

Rating se ale bude dále měnit. Orgány Egypta a Ruské federace v současné době provádí aktivity vedoucí k zvýšení bezpečnosti na egyptských letištích. Můžeme tedy předpokládat, že Egypt se na svoji první příčku opět vrátí.

Zdroj: Asociace turistických operátorů RF.

Foto: Andreas Metz/flickr.

About Petr Kvíčala