Moldavsko – rekonstrukce železnice.

Projekt rekonstrukce železnice Moldavské republiky, který bude nabídnut ruským společnostem částečně profinancuje Evropská banka pro rekonstrukci a rozvoj. Jedná se o záměr, který by mohl umožnit poměrně velké množství příležitostí […]

Projekt rekonstrukce železnice Moldavské republiky, který bude nabídnut ruským společnostem částečně profinancuje Evropská banka pro rekonstrukci a rozvoj. Jedná se o záměr, který by mohl umožnit poměrně velké množství příležitostí i českým společnostem, které působící v tomto oboru.

Ministr ekonomiky Moldavské republiky Andrian Candu prohlásil, že Moldavsko nabídne ruským investorům účast na modernizace železniční sítě. Nabídnuta může být koncese, neboť jak poznamenal ministr Candu, rekonstrukce je pro stát příliš drahá.

Pro ruské společnosti může být podle ministra tento projekt zajímavým, neboť standardy železniční sítě Moldavska jsou stejné, jako v Ruské federaci.

Moldavsko v listopadu s Evropskou bankou pro rekonstrukci a rozvoj podepsalo dohodu o půjčce v hodnotě 52 milionů euro. Tyto prostředky budou směrovány na rekonstrukci infrastruktury, nákup lokomotiv a snižování energetické náročnosti.

Podle informací moldavské vlády bude hodnota projektu obnovy železnice přibližně 100 milionů euro.

Úvodní foto: Mark/Flickr.

About Petr Kvíčala