Klienti – doporučení našich služeb.

Největší ruské a mezinárodní společnosti, ale rovněž i střední a malí podnikatelé patří mezi klienty partnerské sítě. Jejich zájmy efektivně hájíme v řadě post-sovětských, ale i dalších státech. Věřím, že […]

Největší ruské a mezinárodní společnosti, ale rovněž i střední a malí podnikatelé patří mezi klienty partnerské sítě. Jejich zájmy efektivně hájíme v řadě post-sovětských, ale i dalších státech. Věřím, že stejně jako oni budete spokojeni s našimi službami. Jedná se o komplex ekonomicko-obchodních a právních služeb od exportu-importu, daňových otázek, přes investiční poradenství, vyhledávání partnerů, zakládání společností, vyhledávání lidských zdrojů, až po právní služby – soudy, arbitráže, komory, zastupování před státními úřady.

Vybraní klienti v Rusku a dalších post-sovětských zemích:

 • Alrosa (Акционерная компания «АЛРОСА») – světový lídr v množství vytěžených diamantů. Společnost těží 97 % diamantů Ruské federace, přibližně čtvrtinu diamantů světa. Zabývá se průzkumem, těžbou, zpracováním a jejich prodejem. Její podíl v celosvětovém měřítku činí 27 %. Její prozkoumaná naleziště zajišťují udržet tuto pozici minimálně na dalších 30 let. Podle údajů z 2013 činí její zásoby a zdroje, v souladu s JORC, 971,7 milionů karátů. Podle některých prognóz má třetinu zásob světových diamantů. Její činnost je soustředěna zejména v Jakutii, Archangelské oblasti, ale rovněž v Africe. Centrály společnosti se nachází ve městě Mirny a v Moskvě. Roční obrat společnosti v roce 2013 byl 4 miliardy USD.
 • VSMPO-AVISMA (ВСМПО-АВИСМА) – největší světový producent titanu. Ročně produkuje více než 30 tisíc tun titanových výrobků, celkem 90 % ruského titanu. Tato ruská metalurgická korporace je jedinou světovou společností s úplným cyklem od zpracování až po finální výrobky z titanu. Produkuje rovněž velkogabaritní výrobky z hliníkových slitin, polotovary z legovaných ocelí a tepelně odolných slitin na bázi niklu. Obrat: 6 miliard rublů. Operating income: 11,7 miliard rublů. Net profit: 7,4 miliard rublů.
 • Gazprom (ОАО Газпром) – největší plynárenská společnost světa. Podle společnosti Expert je to největší společnost Ruské federace. Zabývá se geologickou činností, těžbou, dopravou, zpracováním a prodejem plynu, kondenzátů a ropy, ale také výrobou elektrické a tepelné energie. Vlastní největší potrubní transportní síť na světě – více než 166 000 kilometrů. Podle Forbes Global 2000 byl Gazprom v roce 2013 tržbami na 17 místě na světě. Podle ratingu časopisu Forbes byl Gazprom v roce 2011 nejziskovější společností světa. Obrat společnosti v roce (2013): 3 triliony rublů. Operating income: 2 triliony rublů. Net profit: 628 miliard rublů. Hlavní zásoby plynu, který se využívá se nachází v Jamaloněneckém autonomním okruhu. Transportní struktura – 156,9 tisíc páteřního a jiného potrubí plynu, 6,1 tisíc  potrubí pro kondenzáty, 268 kompresorních stanic s kapacitou 44,8 milionů kwh, 24 objektů podzemního uskladnění plynu a 6 komplexů pro zpracování plynu a kondenzátů. Gazprom-média vlastní televizní společnosti NTV, TNT, NTV-Plus, rádiostanice Echo Moskva, První populární rádio, NEXT, City FM, Relax FM, Dětskoe radio, vydavatelství Sedm dní (časopisy Itogy, Karavan istorij, 7 dní -TV program, noviny Tribuna, časopis Panorama TV, televizní společnosti NTV-Kino, kin Oktjabr, Kristal Palas a internetového portálu RuTube. Podle Harward Business Review (z 2010) byl šéf Gazpromu, Alexej Miller, třetím nejefektivnějším top managerem světa.
 • Don-Stroy (Дон-Строй) – je z 10 společností nejvíce zastavujících Moskvu. Patří též mezi 20 nejrychleji se rozvíjejících společností Ruské federace. Holding postavil přes 30 obytných komplexů a zastavěl více než 2,5 milionů metrů čtverečních. Mezi stavby holdingu patří Triumf Palace (do roku 2007 nejvyšší obytná budova Evropy) nebo komplex Nachové plachty na břehu řeky Moskvy. Obě tyto budovy je zde možné vidět v jednom z mých předchozích článků věnujících se rozvoji stavebnictví v Moskvě. Operating income (2013): 25,699 miliard rublů.
 • Banka „Turan Aleem“ (Банк Туран Алем) – třetí největší kazachstánská banka (rozměrem aktiv) s centrálou ve městě Almaty. Aktiva: 1 644,3 miliard tenge. Kapitál: 284,8 miliard tenge. Čistý zisk: 8,7 miliard tenge (31. 4. 2014).
 • Národní pensijní fond „Soglasie“ (НПФ Согласие) – koncem roku 2013 činila částka penzijních úspor více než 4,8 miliard rublů. Ve čtvrtém čtvrtletí se ukazatel zvýšil 1,7 krát. K 31 prosinci 2013 měla společnost 177 137 klientů penzijního pojištění. Společnost se dostala na 24 místo v počtu klientů v povinném penzijním pojištění Ruské federace.
 • Ruský svaz automobilových pojistitelů (Российский Союз Автостраховщиков) – nekomerční organizace spojující ruské společnosti zabývajíce pojišťování automobilů. Organizace byla zřízena v souladu se zákonem O povinném pojištění občanské odpovědnosti majitelů transportních prostředků. Je v ní přes 100 pojišťovnických společností.
 • Indar (ЗАО Индар) – jeden ze 4 největších inzulinových podniků světa. Jediný ukrajinský výrobce vysoce kvalitních insulinových přípravků odpovídající požadavkům GMP. Produkuje Monodar (Insulin soluble pork monocomponent), Monodar B (Insulin-isophan pork monocomponent), Humаdar В (Insulin-isophan human semisynthetic), Humadar К25 (Insulin biphasic human semisynthetic), Humadar P (Insulin soluble human semisynthetic). Tato společnost s centrálou v Kyjevu zabezpečuje 50 % spotřeby těchto produktů Ukrajiny. Net profit: 1.406 milionu hřiven (2013). Čistý zisk se v loňském roce zvýšil 3,9 krát.
 • FARMAK (ОАО ФАРМАК) – jeden z největších ukrajinských farmaceutických podniků. Vyrábí více než 200 produktů. A patří mezi 200 největších Ukrajinských podniků. Operating income: 1690 milionů hřiven. Net profit: 271 milionů hřiven (2012).

Další vybraní klienti:

 • FedЕx – americká společnost působící v logistice, nabízející poštovní a kurýrní služby sídlící v Memphisu ve státě Tennessee. V roce 2012 byla na na 70 místě v Fortune 1000. Flotila nákladních letadel společnosti patří mezi největší ve světě.
 • DHL – společnost patřící Deutsche Post World Net, která poskytuje mezinárodní poštovní, spěšné, logistické a finanční služby. Společnost původně poskytovala kurýrní služby mezi kontinentálními Spojenými státy a Havají. Deutsche Post World Net společnost koupila v roce 2002. Hlavní ředitelství DHL se nalézá v Bonnu a Londýně, pro Ameriku v Plantation na Floridě, zatímco pro Asijsko-pacifickou a EEMEA oblasti jsou ředitelství v Singapuru a Bahrajnu/Bruselu.
 • Motorola – americký výrobce integrovaných elektronických obvodů, mobilních telefonů, mobilních terminálů, bezdrátových sítí a dalších zařízení centrálou z Ilinois. Firma je známa, mimo jiného, i svými procesory.
 • Samsung – největší společnost v Jižní Koreji a 3. největší světový konglomerát podle tržeb. Nejznámější jihokorejská značka ve světě. Působí v elektronickém, strojním, těžkém a chemickém průmyslu. Poskytuje též finanční služby, zabývá se inženýrstvím a stavebnictvím, maloobchodem a v neposlední řadě zábavním průmyslem.
 • PepsiCo – americký potravinářský koncern, který patří mezi největší potravinářské společnosti světa. Centrála společnosti se nachází ve státě New York. Mezi značky společnosti patří Pepsi, Lipton tea, Mirinda, Mountain Dew, Tropicana beverages, Lay´s potato chips, 7 Up a jiné.
 • Solvey – Belgická chemická společnost s centrálou v Bruselu. Patří mezi největší chemické společnosti Evropy. Soustředí se na dva směry, chemii a výrobky z plastů. Do prodeje Solway Pharma se zabývala též farmacií.
 • Baker Hughes – třetí největší servisní společnost světa v oblasti nafta/plyn. Mezi činnosti této americké společnosti s centrálou v Houstonu ve státě Texas patří vrty, oceňování zásob, dodávky vybavení pro techniku na nalezištích.

Můžete patřit mezi ně. Můžeme pomoci Vašemu rozvoji.

About Petr Kvíčala