Ruské dluhopisy a akcie – investiční příležitost.

Investičním tipem roku jsou ruské dluhopisy a akcie, tvrdí John Lekas ze společnosti Leader Capital. „Rusko je obrovskou investiční příležitostí, které by se obchodníci navzdory událostem z posledních dnů a […]

Investičním tipem roku jsou ruské dluhopisy a akcie, tvrdí John Lekas ze společnosti Leader Capital.

„Rusko je obrovskou investiční příležitostí, které by se obchodníci navzdory událostem z posledních dnů a týdnů neměli vyhýbat,“ tvrdí Lekas a jeho společnost v tomto týdnu na ruském kapitálovém trhu investovala přes 20 milionů dolarů.

Výnosy desetiletých ruských vládních dluhopisů se nyní pohybují těsně pod 10 procenty a podle Lekase by mohly vzrůst. „Až se situace kolem Ukrajiny uklidní, což se dříve nebo později bez ohledu na další události stane, vrátí se ruský dluhopisový trh do normálu,“ uvedl v rozhovoru pro finanční televizi CNBC.

Výnosy 10letých ruských vládních dluhopisů (červen - srpen 2014)Výnosy 10letých ruských vládních dluhopisů (červen – srpen 2014)Zdroj: Investing.com

Další investiční šancí jsou podle Lekase také vybrané akcie velkých ruských podniků a dodal „Gazprom loni za celý rok vydělal zhruba 35 miliard dolarů, zatímco americký Exxon Mobil jen 34 miliard dolarů. Akcie Gazpromu se přitom obchodují při P/E kolem 2,5, zatímco cenné papíry společnosti ExxonMobile při několikanásobně vyšším P/E 12,5,“.

Zdroj: CNBC, Investiční web.

Foto: lalunablanca/flickr

 

About Petr Kvíčala