Rusko-rakouská dohoda o spolupráci v oblasti strojírenství.

23. června byla ve Vídni podepsána dohoda o spolupráci Strojírenského svazu Ruské federace a Asociací strojírenství a kovoobráběcího průmyslu Rakouska (FMMI). FMMI sdružuje rakouské společnosti, jejichž činnost se týká strojírenství […]

23. června byla ve Vídni podepsána dohoda o spolupráci Strojírenského svazu Ruské federace a Asociací strojírenství a kovoobráběcího průmyslu Rakouska (FMMI). FMMI sdružuje rakouské společnosti, jejichž činnost se týká strojírenství a kovoobrábění a kterých je v Rakousku přibližně 1200, a které celkově zaměstnávají přibližně 160 000 zaměstnanců. Objem produkce FMMI činí přibližně 40 miliard eur. Vyváží se okolo 60 % z nichž 90 % směřuje do zemí EU, zejména do Německa (30 %).

Objem investic Rakouska v Ruské federaci v roce 2013 činil 7,5 miliard USD. 60 % ve zpracovatelském průmyslu, včetně vybavení závodů pro výrobu dřevotřískových desek, zpracování dřeva, celulózek, papíren, oceláren, rafinérií, dřeva a dřevozpracujících firem, rafinérií, výroby stavebních materiálů.

Na ruském trhu dnes působí více než tisíc rakouských společností a 500 společností s rakouským kapitálem. Velké investiční projekty jsou realizovány ve výrobě automobilových motorů a komponentů, dopravy a energetiky.

Objem ruských investic v rakouské ekonomice v roce 2013 činil 6,4 miliardy dolarů. Mezi hlavní cíle ruských investicí v Rakousku je výroba, těžba, elektřina, finance, cestovní ruch.

Dohoda, která byla v pondělí podepsána na obchodní zastoupení Ruské federace v Rakousku, má podporovat koncentraci společných činností v oblasti letectví, automobilového průmyslu, v oblastech týkajících se obráběcích strojů, produkce různých motorů, ale též certifikace systémů řízení výroby. Strany mají v úmyslu podporovat výměnu a šíření obchodní, hospodářské, obchodní, vědecké a technické informace, které budou podporovat komplexní prohloubení a rozvoj podnikání, obchodu a ekonomických vztahů. Kromě toho, strojní inženýři Ruska a Rakousko jsou připraveni podporovat přístup podnikatelů obou zemí na trh inovativní technologie a produkty.

Strany mají v úmyslu podporovat výměnu a šíření obchodních, hospodářských a vědeckotechnických informací, s cílem podporovat prohloubení a rozvoj podnikání, obchodních a ekonomických vztahů.

Zdroj: Машпортал

Foto: Brian Carson/flickr

About Petr Kvíčala