Železnice – 260 miliard na rozvoj drah Dálného východu Ruska.

Tyto plány zveřejnil ruský předseda vlády Dmitrij Medvěděv na zasedání Komise pro rozvoj Dálného východu, které se konalo počátkem tohoto měsíce v Jakutsku. Do základního kapitálu OAO „Rossijskie železnye dorogi“ bude […]

Zasedání komise pro rozvoj Dálného východu.

Tyto plány zveřejnil ruský předseda vlády Dmitrij Medvěděv na zasedání Komise pro rozvoj Dálného východu, které se konalo počátkem tohoto měsíce v Jakutsku.

Do základního kapitálu OAO „Rossijskie železnye dorogi“ bude vneseno 260 miliard rublů, které mají být využity na zvýšení propustnosti Bajkalsko-amurské magistrály (BAM) a Transsibiřské magistrály (Transsib).

Nádraží v Severobajkalsku.

Podle ministera pro ekonomický rozvoj, Andreje Bělousova, bude do rozvoje BAMu a Transsibu investován dokonce až bilion rublů (v letech 2013 – 2017). Z této celkové sumy má být 260 miliard ze státního rozpočtu.

Současný rozvoj ruských železnic, který se odehrává prakticky ve všech oblastech Ruské federace, znamená velmi zajímavé obchodní příležitosti. Je jen otázkou, zdali je české společnosti uchopí.

Dobový plakát stavby BAM.

 

Foto: Press služba zplnomocněného představitele prezidenta RF v Dálněvýchodním federálním okruhu, Jurij Samojlov a Daniil Musatov/Flickr.

About Petr Kvíčala