Jak probíhal sjezd strany Jednotné Rusko.

Záběry na průběh sněmu strany Jednotné Rusko, v rámci kterého byl současný prezident Dmitrij Medvěděv navržen do čela této strany a kandidátky v následujících volbách a premiér Vladimír Putin navržen […]

Záběry na průběh sněmu strany Jednotné Rusko, v rámci kterého byl současný prezident Dmitrij Medvěděv navržen do čela této strany a kandidátky v následujících volbách a premiér Vladimír Putin navržen na pozici budoucího prezidenta Ruské federace.

Fotografie je možné zvětšit kliknutím (s výjimkou úvodní).

 

 

 

 

 

 

 

 

Dmitrij Medvěděv na sněmu strany Jednotné Rusko navrhuje Vladimíra Putina do pozice budoucího prezidenta Ruské federace.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruský předseda vlády Vladimir Putin přichází po státní hymně se svým projevem.

 

 

 

 

 

 

 

Proslov předsedy vlády Ruské federace Vladimíra Putina v průběhu sněmu.

 

 

 

 

 

 

 

Boris Gryzlov, kandidát politických věd, předseda státní dumy (od 2003) a člen vyšší rady strany Jednotné Rusko (od 2002). Bezprostředně po zakončení  Leningradského elektrotechnického institutu spojů M. A. Bonč-Brujeviča se zabýval rozpracování kosmických systémů spojení. Poté prošel pracovní  cestu od konstruktéra až po ředitele velké části závodu. Rovněž přednášel na univerzitě. Od roku 1999 působí ve státní dumě. V letech 2001-2003 zastával funkci ministra vnitra Ruské federace.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po krátkých proslovech zápasníka Alexandra Karelina, herce Vladimíra Maškova, poslankyně Jekatěriny Lachovoj a horníka Alexandra Kaminského se objevuje tandem prezidenta s premiérem.

 

 

 

 

 

 

 

Vladimir Vasiljev  Abdualievič, předseda bezpečnostního výboru státní dumy (od ledna 2004). Poslancem státní dumy již od roku 2003. V letech 1999—2001 byl náměstkem sekretáře Rady bezpečnosti Ruské federace. Z rozhodnutí Borise Jelcina byl v roce 1999 jmenován prvním náměstkem ministra vnitra a rovněž náčelníkem boje s organizovaným zločinem. Generál plukovník policie. Kandidát věd v oblasti práva. Získal několik řádů, mimo jiné za statečnost, nebo za zásluhy za vlast.

 

 

 

 

 

 

 

Bývalý předseda agrární strany Ruska (2004-2008) Vladimir Plotnikov – kandidát věd v oblasti zemědělství, prezident asociace zemědělských kooperativů a farem, člen nejvyšší rady strany Jednotné Rusko. Gubernátor Sverdlovské oblasti Alexandr Mišarin, doktor věd v oblasti transportu, prošel cestu od elektromechanika (do 1984), přes hlavního inženýra (1985-1989) až po náčelníka Sverdlovské železnice (do funkce vstoupil v květnu 2002), náměstka ministra dopravy (2004-2009) a gubernátora Sverdlovské oblasti (od 2009) během činnosti získal mnoho řádů například za zásluhy o vlast, nebo řád ruské pravoslavné církve Daniila Moskevského III. Stupně. Valentina Matvienko předsedkyně Rady federace federálního shromáždění RF, náměstkyně předsedy ruské vlády (1998-2003), gubernátor Petrohradu (2003-2011). Rovněž bývala diplomatkou. Získala celou řadu řádů. Vladimír Pechtin, poslanec státní dumy od roku 1999 do současnosti, dříve člen rady ředitelů Ruského jednotného energetického systému, ředitel OAO Kolymaenergo, nyní člen nejvyšší rady strany Jednotné Rusko, získal mnoho řádů za zásluhy.

 

 

 

 

 

 

 

Sergej Sobjanin, kandidát věd v oblasti právo, dříve poslanec Chanty-mansijského autonomního okruhu, náměstek hlavy Chantymansijského autonomního okruhu pro ekonomické záležitosti, gubernátorem Tjumeňské oblasti (2001-2005) a také vedoucí Administrace Prezidenta RF (2005-2008), zástupce předsedy vlády RF – vedoucího aparátu vlády RF. V roce 2010 se stal třetím primátorem Moskvy. Získal řadu státních ocenění. Valerij Šancev, pochází z Susanino-Kostromské oblasti, řadu let působil jako radní města Moskvy a viceprimátor Moskvy. V roce 2010 se stal gubernátorem Nižegorodské oblasti. Od roku 1991 je komerčním ředitele hokejového klubu Dynamo. V průběhu volební kampaně v roce 1996, po které se stal viceprimátorem Moskvy, přežil atentát, během kterého utrpěl 148 zranění od šrapnelu a popáleniny na více než 50 % těla. V průběhu kariéry získal řadu ocenění.

 

 

 

 

 

 

 

Téměř hodinová řeč Vladimíra Putina obsahovala kromě volebního programu strany i první náznaky výměny v tandemu.

 

 

 

 

 

 

 

Za aplausu přichází na pódium prezident RF Dmitrij Medvěděv.

 

 

 

 

 

 

 

Během svého proslovu naznačuje, že by se mohl stát předsedou vlády a že je odhodlán se věnovat modernizaci země.

 

 

 

 

 

 

 

A Vladimír Putin navrhnul,  aby se Dmitrij Medvěděv stal lídrem kandidátky strany a po vítězství ve volbách získal post předsedy vlády.

 

 

 

 

 

 

 

V průběhu druhého dne sjezdu tedy prezident a premiér přestali „napínat“ veřejnost a promluvili o svých plánech.

 

 

 

 

 

 

 

Vystoupení Vladimíra Putina.

 

 

 

 

 

 

 

Pohled na XII sjezd strany Jednotné Rusko.

 

 

 

 

 

 

 

A automobily účastníků sjezdu.

Tags:

About Petr Kvíčala