Vladimír Putin znovu prezidentem.

Vladimír Putin bude kandidovat na prezidenta Ruské federace. Sjezd strany Jednotné Rusko vyřešil nejžhavější ruské politické téma. Po období ticha se k této kandidatuře vyjádřil prezident Medvěděv i premiér Putin. Pro […]

Vladimír Putin bude kandidovat na prezidenta Ruské federace. Sjezd strany Jednotné Rusko vyřešil nejžhavější ruské politické téma. Po období ticha se k této kandidatuře vyjádřil prezident Medvěděv i premiér Putin. Pro investory svým způsobem nastoupilo poněkud jasnější období. Nejistoty kam a jakým způsobem se bude ubírat země jsou tímto za nimi. Je jasné s jakým rozvojem je možné počítat. A to je pro investory pozitivní prvek.

Ale teď již k vyjádřením obou vrcholných představitelů Ruské federace.

Vladimír Putin během své řeči na sněmu Jednotného Ruska oznámil, že součástí programu je i návrh na budoucí politickou konfiguraci. K otázce kandidatury v dalších prezidentských volbách pouze prohlásil „domluvili jsme se o tom již před několika lety“. Konkrétní detaily však  přenechal prezidentu Medvěděvovi.

K otázce kandidátky strany premiér Putin řekl, že v čele Jednotného Ruska stojí tradičně prezident a pokračoval „myslím, že tuto tradici nemusíme narušovat. Tento krok zvýší autoritu strany a zabezpečí nám očekávané čestné vítězství“.

Po premiérovi vyšel na tribunu prezident Medvěděv. V průběhu své řeči se nakonec dostal k dlouho očekávanému bodu kandidatury na prezidenta a vyzval sněm, aby se jasně vymezil „myslím, že by bylo správné,  aby sněm v kandidatuře na prezidenta země podpořil Vladimíra Putina“.

Dále Medvěděv naznačil, že by se v budoucnu mohl stát premiérem a je odhodlán věnovat se modernizaci Ruska.

To, co předkládáme sjezdu, je hluboce promyšlené rozhodnutí“ dodal prezident.

Období spekulací a vymýšlení různých verzí je za námi. S pravděpodobností hraničící s jistotou známe nového prezidenta Ruska. Ani při velké fantazii si nelze představit nic, co by nyní mohlo vést k jinému výsledku.

Za pozornost v reáliích Ruska také jistě stojí ona velmi úspěšně fungující tradice, v rámci které je v čele kandidátky strany prezident.

Foto: Premiér Vladimír Putin na sjezdu strany Jednotné Rusko. Press služba premiéra Ruské federace.

 

 

 

About Petr Kvíčala