Ruský Home Credit – nárůst zisku na 5,8 miliardy.

Foto: ruská miliardová bankovka z roku 1924. Za první pololetí letošního roku Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB), která patří do skupiny PPF Petra Kellnera zvýšila čistý zisk […]

Foto: ruská miliardová bankovka z roku 1924.

Za první pololetí letošního roku Ruská banka Home Credit & Finance Bank (HCFB), která patří do skupiny PPF Petra Kellnera zvýšila čistý zisk o pětinu a dosáhla 5,8 miliardy rublů. V přepočtu se jedná přibližně o 3,3 miliardy korun.

Své služby ruský Home Credit nabízí v 488 bankovních pobočkách, více než 51.000 prodejnách v přibližně 80 ruských regionech. Klientská databáze společnosti obsahuje 21 milionů osob, z nichž 3,5 milionu jsou v současné době aktivní klienti.

V listopadu loňského roku uvedl ruský list Vědomosti informace o možnosti prodat podnikání PPF na trhu spotřebitelských úvěrů v Rusku, Bělorusku a Kazachstánu ruské státní bance VTB za, přibližně 2 miliardy dolarů.

 

Tiskový mluvčí PPF k těmto informacím v této době poznamenal „Ruský trh je pro nás prioritní a zatím nemáme v úmyslu jej opustit. S výkonností naší investice jsme spokojeni.“

Jak uvádí list Kommersant, HCFB se chystá na vstup na burzu a do konce letošního roku být nabídnuto přibližně 20-30 % akcií. Jejich cena je podle některých odborníků odhadována na minimálně 15 miliard rublů.

Zdroje: Kommersant, PPF.


About Petr Kvíčala