IX. Mezinárodní investiční fórum Soči – 2010.

Osm tisíc registrovaných hostů, domácí i zahraniční delegace, diskuse o investicích a smlouvy v hodnotě 768 miliard rublů. I tak by se dala popsat výroční událost ve městě na černomořském […]

Osm tisíc registrovaných hostů, domácí i zahraniční delegace, diskuse o investicích a smlouvy v hodnotě 768 miliard rublů. I tak by se dala popsat výroční událost ve městě na černomořském pobřeží, které se nachází jižněji než Monaco.

Účast na této události přijal prémiér Ruské federace, osm federálních ministrů a třináct vedoucích zastupitelských úřadů v RF. Jak uvádí organizátoři, fóra se zúčastnili zástupci třiceti dvou států. Dále přijelo padesát tři delegací různých subjektů RF. Třicet dva z těchto delegací vedli přímo jejich nejvyšší představitelé.


Přístav v Soči, Ruská federace.

Dvacet pět subjektů RF během fóra představilo své nabídky a to ať již ruským, nebo zahraničním představitelům business kruhů.

Hlavním diskusním tématem bylo „Investiční klima: cíle, očekávání a výsledky“, konference týkající se nabídek a získávání investorů do jednotlivých regionů, rozšířené zasedání Meziresortní komise pro přípravu a provedení XXII. olympijských zimních her a XI. paralympijských her v roce 2014 ve městě Soči. Kromě toho se uskutečnilo přibližně čtyřicet diskuzí u kulatého stolu a prezentace devíti subjektů RF.

Celková plocha kongresových a výstavních pavilonů byla 16.300 m², celková plocha s vystavenými expozicemi byla 11.200 m². Své stánky zde umístilo stosedmdesát vystavovatelů.

V průběhu fóra byly podepsány smlouvy v celkové hodnotě 768 miliard rublů. Dvacet šest regionů RF dohromady podepsalo 88 smluv o celkové hodnotě 240 miliard rublů. V této částce není započítán Krasnodarský kraj. Z uvedeného počtu smluv uzavřely regiony Jižního federálního okruhu celkem 20 dohod v hodnotě 17,8 miliard rublů. Konkrétně se jednalo o Adygejskou republiku kde dohody o investicích činily 14,8 miliard rublů a o Rostovskou oblast se třemi miliardami rublů.

Subtropické klima v Soči

Subtropické klima v Soči, Krasnodarský kraj.

Krasnodarský kraj uzavřel 257 smluv o přibližné hodnotě 382 miliard rublů. Jedná se téměř o 40 miliard více než v loňském roce.

Kromě pracovního programu se organizátoři pochopitelně postarali i o kulturní a sportovní akce. Například koncert, na kterém vystupoval Tom Jones, nebo koncerty ruských skupin Bi 2 a Čaif. Ze sportovního programu se jednalo business regatu Soči 2010, tenisový pohár pod záštitou gubernátora krasnodarského kraje a start lokálních soutěží plachetnic.

Součástí fóra byl i festival „Kulinářské umění Kubáni“ a festival „Vína Kubáni“.

Zdroj: fórum Kubáň

About Petr Kvíčala