CURRICULUM VITAE

PhDr. Petr Kvíčala, Ph.D. – antropolog a poradce. Zabývá se poradenstvím pro rozvoj a komunikaci v oblastech post-sovětských států, ponejvíce v Ruské federaci a Pobaltí, tedy v Litvě, Lotyšsku a Estonsku. Mimo jiné […]

PhDr. Petr Kvíčala, Ph.D. – antropolog a poradce.

Zabývá se poradenstvím pro rozvoj a komunikaci v oblastech post-sovětských států, ponejvíce v Ruské federaci a Pobaltí, tedy v Litvě, Lotyšsku a Estonsku. Mimo jiné organizoval a realizoval řadu antropologických a marketingových výzkumů a to například v Moskvě, Petrohradě, v oblastech polárního kruhu v Jamaloněneckém autonomním okruhu, na Sibiři v Burjatské republice nebo na Kavkaze v Kabardinobalkarské republice.

Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze v oboru Etnologie a oboru Východoevropská studia se specializací – rusistika. Inovativní management studoval v rámci Knowledge Transfer Academy společnosti ProTon Europe, sídlící v Bruselu. V Ruské federaci studoval na Moskevské státní univerzitě M. V. Lomonosova a Petrohradské státní univerzitě. Studijní stáže absolvoval v Anglii na University of Warwick (inovační management) a v Itálii na Università degli Studi di Napoli „L´Orientale“ (antropologie). Absolvoval řadu kurzů od managementu, vyhledávání informací až po prezentační technologie a techniky.

Je předsedou Czech Nett Sasakawa Young Leaders Fellowship. Byl vedoucím sekce rozvoje vnějších vztahů Pražského klubu mladých konzervativců. Během svého studia v Petrohradě se také podílel na programu Unie studentů a doktorandů Petrohradské státní univerzity a jejich kurzů v oblasti teambuildingu a project managementu.

Mezi jeho odborné zájmy patří inovační management, business development, proexportní politika a činnost, rozvojová pomoc, development a komunikace v post-sovětských státech, crosscultural leadership a práva minoritních nativních národů (socio-ekonomická a právní hlediska), ale též komunální rozvoj, neboť je důležité věnovat pozornost a převzít zodpovědnost za naše okolí a za místa ve kterých se nacházíme. Ostatní zájmy jsou lyžování, kanoistika a celá řada dalších sportů. Dále pak věda, literatura, hudba a cestování.

Hovoří anglicky, rusky a italsky.

Tags:

About Petr Kvíčala