1,3 trilionu – výstavba silnic v Rusku.

Ruské plány na obnovu a renovaci silniční sítě jsou skutečně obrovské. V nejbližších třech letech bude na renovaci ruských silnic uvolněno 1,3 trilionu rublů. Podle Vladimíra Putina je Rusko odhodláno […]

Ruské plány na obnovu a renovaci silniční sítě jsou skutečně obrovské. V nejbližších třech letech bude na renovaci ruských silnic uvolněno 1,3 trilionu rublů.

Podle Vladimíra Putina je Rusko odhodláno změnit stav své infrastruktury „V následujícím roce budeme pokračovat v další velké obnově silniční sítě. Celkově bude v průběhu následujících tří let na silniční stavby uvolněno 1,3 trilionu rublů, včetně 678 miliard na federální dálnice“.

Ruská vláda bude pokračovat v podpoře všech transportních možností země. Jedná se o modernizaci letišť, říčních přístavů i železnic. Celkově je na realizaci těchto plánů určeno 276 miliard rublů. Zvláštní pozornost bude věnována bezpečnosti v dopravě. Kromě toho premiér také zmínil rozvoj a podporu rozvoje transportu v obzvláště těžkých podmínkách ruského tzv.“krajního“ severu.

Rusko plánuje investice do různých oblastí a finance na tyto plány má připravené. Jedná se o příležitost pro celou řadu společností. Přesněji řečeno, pro společnosti, které tyto příležitosti budou umět najít a kvalitně zpracovat. To je však plně možné.

O některých možnostech v oblasti infrastruktury, které se na ruském „krajním“ severu plánují, jsem psal již v článku Česká železnice na polárním kruhu http://old.petrkvicala.cz/?p=868. Jedná se o výběr z Jamaloněneckého autonomního okruhu. Podobné plány se však týkají mnoha dalších oblastí.

Ruskými plány v oblasti infrastruktury jsem se rovněž zabýval ve svém jiném článku: http://old.petrkvicala.cz/?p=1943, kde je na fotografiích možné vidět různorodost stavu ruské silniční sítě.

Detailní informace o možnostech jsou k zajištění u mne. V případě, že budete mít zájem v této oblasti v Rusku působit.

Foto: magistrála u Rostova; autor: Glaue

 

About Petr Kvíčala