Raiffeisen Bank v Rusku – nárůst zisku o 63 %.

Rakouská bankovní skupina Raiffeisen International Bank uvedla, že díky svému podnikání v Rusku zvýšila svůj roční zisk před zdaněním o 63 %, tedy na celkových 1,3 miliardy euro. Ruská součást Raiffeisen […]

Rakouská bankovní skupina Raiffeisen International Bank uvedla, že díky svému podnikání v Rusku zvýšila svůj roční zisk před zdaněním o 63 %, tedy na celkových 1,3 miliardy euro.

Ruská součást Raiffeisen Bank (ЗАО «РайффайзенБанк»)  je při srovnání aktiv devátou největší bankou v Rusku. Mezi zahraničními bankami se v Ruské federaci Raiffeisen Bank umístila na druhé příčce. Největší zahraniční bankou v Rusku je UniCredit.

Raiffeisen Bank uvádí, že Ruská federace má vynikající potenciál a z tohoto důvodu hodlá pokračovat ve svém rozšiřování na tomto teritoriu.

Podobný nárůst a stejné záměry má v Rusku i Bank Austria, jejíž majitelem je UniCredit. Finanční výsledky této společnosti v Rusku za poslední měsíc ukazují, že zisk před zdaněním vyrostl o 67 %, tedy na částku 316 milionů euro. Bank Austria rovněž považuje ruský trh za zcela zásadní. Ve svém prohlášení dokonce uvádí, že Rusko považuje za klíčový rozvíjející se trh.

Zdroj: Financial Times

Foto: Soči, Krasnodarský kraj, černomořské pobřeží Ruské federace

 

About Petr Kvíčala