Spotřební elektronika v Rusku.

Spotřební elektronika je nejrozvinutější maloobchodní odvětví v Rusku. Nárůst v posledních letech byl o 10 až 25 % ročně (v závislosti na jednotlivých typech produktů). Roční obrat v tomto oboru je 25 […]

Spotřební elektronika je nejrozvinutější maloobchodní odvětví v Rusku. Nárůst v posledních letech byl o 10 až 25 % ročně (v závislosti na jednotlivých typech produktů). Roční obrat v tomto oboru je 25 miliard USD. Rusko je v oblasti spotřební elektroniky považováno za sedmý největší trh světa. Zastoupeny jsou zde všechny významné společnosti. Ruská produkce je však velmi nízká. V případě výroby elektroniky v Rusku se pak velmi často jedná o licenční výrobu zahraničních značek.

Určit přesné údaje o trhu spotřební elektroniky je Ruské federaci poměrně složité a to díky stále silně fungujícímu černému trhu. Podle odhadů se však až do nástupu ekonomické krize jednalo o největší trh spotřební elektroniky v Evropě.

Jako důsledek ekonomické krize se v roce 2009 očekává pokles tržeb o 15 % až 30 % vzhledem k uplynulému roku. Navzdory předpokládanému poklesu se však, podle mého názoru, i nadále jedná o velmi perspektivní oblast.

Odhad velikosti trhu spotřební elektroniky v Ruské federaci.

Odhad velikosti trhu spotrebni elektroniky v Ruske federaci

About Petr Kvíčala